İzzet Şahin Kimdir?

07.10.1970 Sivas’ta doğdu. İlköğrenimini Sivas’ta tamamladı. İstanbul Küçükköy İmam-Hatip Lisesi’nde lise öğrenimini tamamladıktan sonra Medine İslam Üniversitesi Hadis-i Şerif Fakültesi’nde yüksek öğrenim gördü. Yüksek Lisans için Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulundu. Daha sonra yüksek öğrenimini devam ettirmek ve Fransızca öğrenmek üzere Kanada’ya gitti. 5 yıl Kanada’da yaşayan Şahin daha sonra Türkiye’ye dönerek 2005 yılında İHH İnsani Yardım Vakfı’nda Dış İlişkiler departmanında çalışmaya başladı. Arapça, İngilizce, Fransızca bilen İzzet Şahin, 28.11.2009 tarihinde, İHH’nın ihtiyaç sahibi yetimler başta olmak üzere Filistin halkı için yürütülen insani yardım proje ve faaliyetlerin tetkik, denetim ve çeşitli işlemlerini gerçekleştirmek üzere görevli olarak Batı Şeria’ya gitmiştir. Burada hem faaliyetlerin tetkiki hem de temsilcilik çalışmalarını yürütmek üzere bulunmaktaydı. Bu görev esnasında Kudüs İbrani Üniversitesi’ne kayıt yaptıran İzzet Şahin, burada İbranice eğitimini de sürdürmekteydi ve Haziran ayına kadar vize ve oturma izni de bulunuyordu.
Bu çalışmaları yürütmekte iken en son 27.04.2010 tarihinde Beytüllahim civarında İsrail kontrol noktasında İsrail güvenlik güçleri tarafından tutulmuştur. 9 (dokuz) gündür gözaltında tutulan İzzet Şahin’in 06.05.2010 tarihinde duruşmaya çıkarılmış ve maalesef bu duruşmada gözaltı süresinin 1 (bir) hafta daha uzatılmasına karar verilmiştir.
İzzet Şahin evli ve 3 (üç) çocuk babasıdır.
İzzet Şahin bir insani yardım görevlisidir. İnsani yardım görevlileri her tür ortamda öncelikli koruma ve destek sağlanılacak kişiler arasındadır. İzzet Şahin derhal serbest bırakılmalıdır.

Uluslararası Kampanyaya Katılın!

Lütfen siz de, aşağıdaki formu doldurarak çağrı metnini Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığına gönderin;
* Çağrı Metnini Gönder butonuna bastığınızda mesajınız her üç kuruma da iletilmiş olacaktır.